Начало За Забава Музика Наградени в Националния конкурс за северняшка народна песен „Море песен екна…“, Севлиево...

Наградени в Националния конкурс за северняшка народна песен „Море песен екна…“, Севлиево 2017

1041

П Р О Т О К О Л

Днес, 23 април 2017 г., в Дом на културата „Мара Белчева”, гр. Севлиево се проведе заключително заседание на комисията за журиране на Националния конкурс за северняшка народна песен „Море песен екна…”, Севлиево 2017.

Комисия в състав:

Председател:

Цвети Радева – етномузиколог и журналист от програма „Хоризонт“ по Българското национално радио

и членове:

Николета Николова – артист-изпълнител от хор „Космически гласове“, музикален редактор на телевизия „Скат” и водещ на предаването „Всички на мегдана”,

Пламен Драшков – носител на първа награда на журито и голямата награда на публиката от Първия национален конкурс „С песните на Борис Машалов“ и ръководител на Севлиевска духова музика, след като в рамките на двата конкурсни дни – 22 и 23 април 2017 г. изслуша изпълненията на всички участници, заявили желанието си да се включат в програмата и спазвайки стриктно посочените в регламента на конкурса изисквания,

Р Е Ш И:

Присъждат се  следните награди:

В категория Индивидуални участници:

  • първа възрастова група – до 13 години;

Първа награда – Александра Страшилова при НЧ „Развитие – 1870”, гр. Севлиево

Втора награда – Гергана Йорданова при НЧ „Развитие – 1870”, гр. Севлиево

Трета награда – Божидар Кържин при НЧ „Васил Левски – 1900”, с. Горна Росица, община Севлиево

  • втора възрастова група – от 14 до 18 години;

Първа награда – Анита и Теодора Томови при НЧ „Наука – 1902”, с. Враниловци, община Габрово

Втора награда – Ивелина и Тоника Андрееви при НЧ „Ариф Дженин – 1961” – с. Глогово, община Тетевен

Трета награда – не се присъжда

  • трета възрастова група – над 18 години.

Първа награда – не се присъжда

Втора награда –Васил Минчев при НЧ „Христо Ботев – 1982”, с. Донино, община Габрово

Трета награда – Гиргина Йорданова при НЧ „Христо Ботев – 1927”, с. Медовене, община  Кубрат

В категория Групи:

Автентичен фолклор

  • първа възрастова група – до 18 години;

Първа награда – Група за автентичен фолклор „Тетевенски божурчета“ при НЧ „Съгласие – 1869”, гр. Тетевен

Втора награда – не се присъжда

Трета награда – не се присъжда

  • втора възрастова група – над 18 години;

Първа награда – Певческа група „Пъстренец – джуниър“ при Общински младежки дом, гр. Монтана

Втора награда – Мъжка фолклорна група при НЧ „Отец Паисий – 1922, с. Богатово, община Севлиево

Втора награда –  Група за изворен фолклор при НЧ „Христо Ботев – 1923”, с. Драгановци, община Габрово

Трета награда – Група за автентичен фолклор „Расоха“ при НЧ „Димитър Вълнев – 1903”, с. Расово, община Медковец

Обработен фолклор

  • първа възрастова група – до 18 години;

Първа награда – не се присъжда

Втора награда – не се присъжда

Трета награда – не се присъжда

  • втора възрастова група – над 18 години;

Първа награда – Смесен народен хор при НЧ „Трезвеност – 1870”, гр. Сухиндол

Първа награда – Мъжка певческа група при НЧ „Съзнателност – 1899”, с. Овча могила, община Свищов

Втора награда –  Женска фолклорна групапри НЧ „Васил Левски -1900”, с. Горна Росица, община Севлиево

Втора награда – Смесена певческа група при НЧ „Съзнателност – 1899”, с. Овча могила, община Свищов

Трета награда – Смесена фолклорна група „Три поколения” при НЧ „Хр.Смирненски – 1925” с. Черни Вит, област Ловеч

Специални награди:

Награда на кмета на община Севлиево д-р Иван Иванов
Клас по народно пеене при НЧ „Развитие – 1870”, гр Севлиево

Награда на Бизнес сдружение „Севлиево 21 век”
Фолклорна група „Бял гердан“ при НЧ „Просвета – 1918” с. Младен, община Севлиево

Награда на фирма „Хелиос”, гр. Севлиево
Фолклорна формация „Веселина“ при НЧ „Развитие – 1870”, гр.Севлиево

Награда на Фондация „Кларитас”
Певческа група „Планински букет“ с. Гъбене, община Габрово

Награда на Народно читалище „Развитие – 1870”, гр. Севлиево
Даяна Тотева при ЦПЛР – Детски комплекс „Йовко Йовков”, гр.Севлиево

Специална награда за интерпретация на северняшка песен
Фолклорна формация „Алтън Тетевен“ при НЧ „Съгласие – 1869”, гр.Тетевен

Специална награда за най-млад изпълнител
Йоан Мартинов / 4 г. / при НЧ „Развитие – 1870”, гр. Севлиево

Специална награда за възраждане на непопулярни песни
Фолклорна формация „Северняшка огърлица“ при НЧ „Георги Парцалев – 1901”, гр. Левски

Специална награда за най-атрактивни участници
Квартет „Мечо Пух“ при ДГ „Мечо Пух”, гр. Габрово

 

Председател: Цвети Радева                                       Членове: Николета Николова
                                                                                                Пламен Драшков

 

23.04.2017 г.
гр. Севлиево