Начало Спорт Бягане Ученици от общинските училища отбелязаха деня на спорта – 17 май

Ученици от общинските училища отбелязаха деня на спорта – 17 май

1576

На 17 май в парк „Черничките“ за поредна година Община Севлиево организира лекоатлетическа щафета за ученици. Тази година в спринтовата дисциплина участваха над 80 лекоатлети от ОУ „Стефан Пешев“, СУ „Васил Левски“ и ПГМЕТ „Ген. Иван Бъчваров“. По трасето с обща дължина 600 метра се състезаваха отбори от 4 момчета/юноши и 2 момичета/девойки. Победители в отделните възрастови групи са както следва:

• 5-6 клас – първо място отбора на СУ „Васил Левски“ и второ за ОУ „Стефан Пешев“;
  • 7-8 клас – първо място за участниците от ОУ „Стефан Пешев“, второ за лекоатлетите на ПГМЕТ „Ген. Иван Бъчваров“ и трето място за СУ „Васил Левски“;
  • 9-10 клас – първа е щафетата на  ПГМЕТ „Ген. Иван Бъчваров“ първи отбор, второ място за СУ „Васил Левски“ и трето за спринтьорите на ПГМЕТ „Ген. Иван Бъчваров“ втори отбор;
  • 11-12 клас – победител е отборът на СУ “Васил Левски“, следван от двете щафети на ПГМЕТ „Ген. Иван Бъчваров“.

Победителите бяха наградени с купи от Община Севлиево.

От 2 до 4 юни в спортна зала „Дан Колов“ ще се проведат финалните състезания по бадминтон от програмата на ‚Ученически игри 2016/2017 г.“ – 8-10 клас. Срещите в предварителните групи и спорът за класиране от 5-то до 10 място ще се играят в петък и събота, а финалите са в неделя.