Начало Спорт Баскетбол Кметът на Севлиево д-р Иван Иванов награди десетте най-добри спортисти за 2016...

Кметът на Севлиево д-р Иван Иванов награди десетте най-добри спортисти за 2016 г. в общината

1097

Десетте най-добри спортисти за 2016 г. в община Севлиево бяха наградени от кмета на града д-р Иван Иванов. Официалната церемония се проведе на 19 януари в сградата на Общината. Отиличените атлети са: Габриела Георгиева – плуване, „Викинг 2008“; Сали Сашев – борба, „Дан Колов“; Кристина Иванова – „Моделист Севлиево“; Теодора Касабова и Кристияна Лалева – карате Киокушинкай; Хакан Халми – мотоциклетизъм; Доника Ботева и Ивана Йонкова – таекуон-до, „Тервел‘ 2006“; Стефан Димитров- кик бокс Муи Тай Файт и Теодор Пейков – самбо и джудо, „Раковски“.

Единадесет членна комисия, председателствана от заместник-кмета инж. Красимира Йорданова, имаше нелеката задача да определи най-добрите спортисти, отбори, преподаватели по физическо възпитание и спорт и заслужили деятели на спорта от община Севлиево за изминалата година. Крайното класиране беше определено след попълването на индивидуална оценъчна карта за всяко едно направление номинации от членовете на комисията.

Победителите в различните категории са:

СПЕЦИАЛНИ НАГРАДИ И ПРИЗОВЕ

ИЗЯВЕНИ СПОРТИСТИ, ЗАПОЧНАЛИ КАРИЕРА В СЕВЛИЕВСКИ СПОРТЕН КЛУБ
Васил Желев – Спортен клуб по борба „Дан Колов“
Марко Косев – СК по самбо и джудо „Раковски“
Никола Дипчиков – СК по самбо и джудо „Раковски“

ОТБОР С НАЙ-ДОБРО КЛАСИРАНЕ В „УЧЕНИЧЕСКИ ИГРИ – 2015/2016″
Бадминтон – момчета – ОУ „Стефан Пешев“

ОТБОР НА ГОДИНАТА В ИНДИВИДУАЛНИТЕ СПОРТОВЕ 2016
Борба – девойки – СК по борба „Дан Колов“

ОТБОР НА ГОДИНАТА В КОЛЕКТИВНИТЕ СПОРТОВЕ 2016
Волейбол – мъже – СК по волейбол „Раковски 1964“

УЧИТЕЛ НА ГОДИНАТА 2016
Нино Боянов /посмъртно/ – ОУ „Стефан Пешев“
Цветан Друмев – ОУ „Стефан Пешев“

ТРЕНЬОР С НАЙ-ГОЛЯМ ПРИНОС ЗА ПОПУЛЯРИЗИРАНЕ НА СПОРТА СРЕД ДЕЦАТА ПРЕЗ 2016 ГОДИНА
Михаил Ботев – СК по таекуон-до „Тервел 2006“

ПРОСПЕРИРАЩ СПОРТЕН КЛУБ
СК по бадминтон „Хоталич 2005“

ПРИНОС ЗА РАЗВИТИЕ НА СПОРТА В ОБЩИНА СЕВЛИЕВО
засл. треньор Досьо Досев – СК по самбо и джудо „Раковски“

СПОРТИСТ – РАДЕТЕЛ И ПАЗИТЕЛ НА БЪЛГАРСКОТО
Тихомир Благовестов – СК по самбо и джудо „Раковски“

ПОСТИГНАТИ ВИСОКИ СПОРТНИ РЕЗУЛТАТИ ПРЕЗ 2016 ГОДИНА

ВЪЗРАСТОВА ГРУПА: ДО 12 ГОДИНИ
Умут Сабриев – СК по борба „Дан Колов“
Ангел Антонов – СК по карате Киокушинкай
Радислав Георгиев – СК по самбо и джудо „Раковски“
Александра Златанова – СК по карате Киокушинкай
Росина Камбурова – СК по таекуон-до „Тервел 2006“
Гергана Ганкова – СК по ориентиране „Мазалат 2008“

ВЪЗРАСТОВА ГРУПА: ДО 14 ГОДИНИ
Селяйтин Бориславов – СК по борба „Дан Колов“
Севдалин Савов – СК по карате Киокушинкай
Абедин Мехмедов – СК по таекуон-до „Тервел 2006“
Ивелина Пенева – СК по борба „Дан Колов“
Теодора Георгиева – СК по плуване „Викинг 2008“
Биляна Петкова – СК по футбол „Севлиево – лейдис“

ВЪЗРАСТОВА ГРУПА: ДО 17 ГОДИНИ
Николай Василев – СК по таекуон-до „Тервел 2006“
Станислав Савов – СК по карате Киокушинкай
Милко Керемидчиев – СК по самбо и джудо „Раковски“
Хава Мехмедалиева – Спортен клуб по борба „Дан Колов“
Даяна Кундрева – Спортен клуб по борба „Дан Колов“
Десислава Димитрова – СК по футбол „Севлиево – лейдис“

ВЪЗРАСТОВА ГРУПА: ДО 20 ГОДИНИ
Момчил Колев – Спортен клуб по борба „Дан Колов“
Пенко Белоев – СК по карате Киокушинкай
Иван Добрев – СК по плуване „Викинг 2008“
Цветомира Стефанова – СК по борба „Дан Колов“
Джемиле Ниньова – СК по борба „Дан Колов“
Елена Луканова – СК по футбол „Севлиево – Лейдис“

ПОСТИГНАТИ ВИСОКИ СПОРТНИ РЕЗУЛТАТИ 2016
Мария Сомлева – СК по ракетомоделизъм „Икар 2010“
Йоана Христова – СК по ориентиране „Мазалат 2008“
Стефан Стефанов – СК „Моделист Севлиево“

ГРАМОТИ

НОМИНИРАНИ ЗА ВИСОКИ СПОРТНИ РЕЗУЛТАТИ ПРЕЗ 2016 ГОДИНА В КАТЕГОРИЯ:

ИЗЯВЕНИ СПОРТИСТИ, ЗАПОЧНАЛИ КАРИЕРА В СЕВЛИЕВСКИ СПОРТЕН КЛУБ
Томислав Йорданов – ФК „Севлиево“
Цветомир Антонов – СК по кик бокс Муи Тай Файт
Мехмед Димиров – СК по кик бокс Муи Тай Файт

ОТБОР С НАЙ-ДОБРО КЛАСИРАНЕ В „УЧЕНИЧЕСКИ ИГРИ – 2015/2016
Отбор момичета V-VII клас – ОУ „Стефан Пешев“

ОТБОР НА ГОДИНАТА В ИНДИВИДУАЛНИТЕ СПОРТОВЕ 2016
Отбор мъже – СК по самбо и джудо „Раковски“
Отбор младежи – СК по бадминтон „Хоталич 2005“
Отбор юноши – СК по бадминтон „Хоталич 2005“

ОТБОР НА ГОДИНАТА В КОЛЕКТИВНИТЕ СПОРТОВЕ 2016
Отбор девятки – ФК „Севлиево“

ТРЕНЬОР С НАЙ-ГОЛЯМ ПРИНОС ЗА ПОПУЛЯРИЗИРАНЕ НА СПОРТА СРЕД ДЕЦАТА ПРЕЗ 2016 ГОДИНА
Боян Ботев – СК по плуване „Викинг 2008“

ПОСТИГНАТИ ВИСОКИ СПОРТНИ РЕЗУЛТАТИ ПРЕЗ 2016 ГОДИНА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА – ДО 12 ГОДИНИ
Венцислав Йорданов – СК по самбо и джудо „Раковски“
Стивиан Макавеев – ФК „Севлиево“
Александър Илиев – СК по плуване „Викинг 2008“
Давид Стефанов – СК по ориентиране „Мазалат 2008“
Константин Петров – СК „Моделист Севлиево“
Александра Иванова – СК по плуване „Викинг 2008“
Антония Ангелова – СК по футбол „Севлиево – лейдис“
Преслава Данева – СК по самбо и джудо „Раковски“
Хана Халил – СК по самбо и джудо „Раковски“

ПОСТИГНАТИ ВИСОКИ СПОРТНИ РЕЗУЛТАТИ ПРЕЗ 2016 ГОДИНА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА – ДО 14 ГОДИНИ
Хенвяр Сабриев – Спортен клуб по борба „Дан Колов“

ПОСТИГНАТИ ВИСОКИ СПОРТНИ РЕЗУЛТАТИ ПРЕЗ 2016 ГОДИНА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА – ДО 17 ГОДИНИ
Петър Керемидчиев – СК по самбо и джудо „Раковски“
Ивелин Иванов – СК „Моделист Севлиево“
Мехмед Димиров – СК по кик бокс Муи Тай Файт
Радослав Филев – ФК „Севлиево“
Николай Малинов – СК по мотоциклетизъм Севлиево
Славомир Иванов – СК по мотоциклетизъм Севлиево
Калоян Илиев – СК по мотоциклетизъм Севлиево
Грета Колева – Спортен клуб по борба „Дан Колов“

ПОСТИГНАТИ ВИСОКИ СПОРТНИ РЕЗУЛТАТИ ПРЕЗ 2016 ГОДИНА ВЪЗРАСТОВА ГРУПА – ДО 20 ГОДИНИ
Денислав Братованов – СК по самбо и джудо „Раковски“
Момчил Савов – ФК „Севлиево“
Ивайло Христов – СК „Моделист Севлиево“