Начало Новини Изкуство 430 творби се бориха за награда в конкурса за Коледна картичка

430 творби се бориха за награда в конкурса за Коледна картичка

813

Тричленно жури класира победителите.

430 творби се състезаваха в четири възрастови категории в конкурса за Коледна картичка. Авторитетното жури в състав с председател художника Велизар Захариев и членове: Рени Ковачева, художник и Виктория Христова, ръководител на Младежкия център – Севлиево, имаха не леката задача да определят победителите. Критериите за оценка бяха: изработване на коледна картичка от един автор; изработване на коледна картичка самостоятелно, без пряка намеса в изработката на ръководител; оригиналност; степен на сложност на изработената творба.

На 14 декември, съгласно статута на конкурса, бяха излъчени следните победители по категории:

Първа възрастова категория – 0-6 г.

I място – Преслава Йорданова Христова, 5 г., ДГ „Пролет“ 1 – 3 група
I I място – Северина Сергеева Славчева, 6 г., ДГ „Слънце“ филиал 2
I I I място – Дерия Сабриева Юсеинова, 5 г., ДГ „Пролет“ 1
Поощрителна – Йоан Николов Николов, 5 г., ДГ „Радост“ група Усмивка
Поощрителна – Стелиян Иванов Стоянов, 5 г., ДГ „Радост“ група Усмивка
Поощрителна – Паулина Средков, 6 г., ДГ „Радост“
Поощрителна – Траяна Тихомирова Василева, 6 г., ДГ „Радост“
Поощрителна – Мартин Колев Пенев, 5 г., ДГ „Пролет“ 1 – 3 група

Втора възрастова категория – 7-10 г.

I място – Андрея Андреева Маринова, 8 г.
I I място – Айсу Южмедин Бежкова, 8 г.
I I I място – Виктория Емилова Вичева, 8 г., ОУ „Стефан Пешев“
Поощрителна – Дияна Гечева, 10 г.
Поощрителна – Дария Йонкова, 8 г. ОУ „Стефан Пешев“
Поощрителна – Кремена Георгиева Колева, 10 г.
Поощрителна – Петър Радославов Петров, 8 г.
Поощрителна – Ния Лумпарова, 9 г., ОУ „Стефан Пешев“

Трета възрастова категория – 11-15 г.

I място – Павела Дончева Вачева, 11 г.
I I място – Ренета Иванова Николова, 13 г. СУ „Васил Левски“
I I I място – Рая Радославова Петрова, 11 г.
Поощрителна – Десислава Николаева Цонева, 14 г., СУ „Васил Левски“
Поощрителна – Радослава Савчева Станчева, 14 г., ОУ „Хр. Ботев“ с. Добромирка
Поощрителна – Габриела Доброславова Петрова, 14 г., СУ „Васил Левски“
Поощрителна – Ивайла Найденова Илиева, 11 г. НЧ с. Кормянско

Четвърта възрастова категория – 16-19 г.

I място – Ива Филева, 16 г. СУ „Васил Левски“
I I място – Елица Бенева, с. Г. Росица
I I I място – Мария Начева, 16 г., ЦНСТ

Награди за най-оригинално пожелание на коледна картичка

I място – Павела Дончева Вачева, 11 г., ОУ „Стефан Пешев“
I I място – Емилия Филипова Янкова, 12 г. с. Сенник
I I I място – Надихан Йовчева, 11 г., с. Добромирка

Специална награда на МКБППМН – Община Севлиево

Антон Мартинов Антонов, 6 г. ДГ „Слънце“ филиал 2

Грамоти за най-активно участие в конкурса за коледна картичка от детска градина/ училище се присъждат на

ДГ „Слънце” – гр. Севлиево
ДГ „Пролет” IV А група
ДГ „Пролет” III група
ДГ „Радост”
ДГ „Радост” група Бърборино
ДГ „Радост” група Усмивка
ДГ „Пролет” група Бърборино
СУ „Васил Левски”
ОУ „Христо Ботев”
ОУ „Стефан Пешев”
ПГМЕТ „Ген. Иван Бъчваров”
ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“ с. Душево