Начало Спорт Футбол Успешно гостуване на „виолетовите” отбори в Севлиево

Успешно гостуване на „виолетовите” отбори в Севлиево

1327

С две победи приключиха гостуването в Севлиево отборите на „Етър ВТ”. Юношите младша възраст безапелационно надиграха домакините с резултат 7:0, като головата серия откри Христо Кънчев още в 3-тата минута. В 8-мата минута Кольо Станев направи хубав рейд отдясно и след прострелното му центриране защитник на домакините си отбеляза автогол за 0:2. От дузпа Микаел Кьорчев вдигна на 0:3 в 15-ата минута, а в 39-ата точен за 0:4 бе Христо Кънчев.

През втората част действията на терена продължиха да диктуват футболистите на „Етър ВТ“, като в игра влязоха всички резерви и головата серия продължи. Първо в 58-мата минута със силен удар Димитър Динев направи резултата 0:5 и отново той в 63-тата покачи на 0:6. В 71-вата минута Филип Георгиев бе съборен в наказателното поле, но ударът му от бялата точка мина край вратата. Минута преди да изтече редовното време, Кристиян Йорданов от пряк свободен удар фиксира окончателното 0:7.

При децата „Етър ВТ“, който играе с година по-млади футболисти, победи домакините от ФК „Севлиево“ с 2:4. Точни за великотърновци бяха Ерик Костов 5-ата минута, Пресиан Петков – 10-ата, Трифон Николов 49-ата и Георги Димитров 59-ата, като през целия мач гостите водеха в резултата.

Още резултати: „Академик” – „Локомотив” 1:4 и 1:5, „Чардафон” – „Спартак – Плевен” 0:0 и 4:3, „Литекс” – „Янтра” (П. Тр.) 5:0. Само деца: ОФК „Трявна” – „Янтра” (Габрово) 2:3.