Начало Спорт Карате 4 медала за СК „Торнадо“ от Държавното по карате в Севлиево

4 медала за СК „Торнадо“ от Държавното по карате в Севлиево

1903

4 медала завоюваха каратистите на СК „Торнадо“ Пазарджик от Държавния шампионат, който се проведе в Севлиево. Първенството беше за мъже и юноши старша възраст. 3 бронзови и 1 сребърно отличие спечелиха пазарджишките състезатели.

Повече от 150 състезатели от 25 клуба в България взеха участие в Националния шампионат по карате. СК „Торнадо“ беше представен от 4-ма състезатели.

Треньорът Васко Пеев също взе участие в първенството. Той стана вицешампион в дисциплината „ката“. С бронзови отличия се окичиха Станислав Комсалов, Методи Стойчев и Димитър Генов. Стара травма препъна Станислав Комсалов по пътя към успеха.

Методи Стойчев при мъжете остана на 3-то място, а контузия спря Димитър Генов при юношите да стигне до финала.

Това беше пърото състезание за каратеките от „Торнадо“. На 25-ти март клубът ще е домакин на Държавно първенство по карате, допълни още сен сей Васко Пеев.